A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Курилівський заклад загальної середньої освіти Петриківської селищної ради

Спорт та фізичний розвиток

ФІЗИЧНИЙ РОЗВИТОК

Фізи́чний ро́звиток— це процес становлення і змін біологічних форм і функцій організмулюдини. Він залежить від природних життєвих сил організму та його будови. Фізичний розвиток оцінюється рівнем розвитку фізичних якостей, антропометричними і динамометричними показниками, показниками формування постави.

Фізичний розвиток, поряд знароджуваністю,захворюваністюісмертністю, є одним з показників рівняздоров'янаселення. Процеси фізичного і статевого розвитку взаємопов'язані і відображають загальні закономірності росту і розвитку, але в той же час істотно залежать від соціальних, економічних, санітарно-гігієнічних та інших умов, вплив яких значною мірою визначається віком людини.

Під фізичним розвитком розуміють біологічні процеси, що безперервно відбуваються. На кожному віковому етапі вони характеризуються певним комплексом пов'язаних між собою та з зовнішнім середовищем морфологічних, функціональних, біохімічних, психічних і інших властивостей організму і обумовлених цим своєрідністю запасом фізичних сил. Високий рівень фізичного розвитку поєднується з високими показниками фізичної підготовки, м'язової та розумової працездатності.

В основі оцінки фізичного розвитку лежать параметри росту, маси тіла, пропорції розвитку окремих частин тіла, а також ступінь розвитку функціональних здібностей його організму (життєва ємність легень, м'язова сила кистей рук та ін; розвиток мускулатури і м'язовий тонус, стан постави, опорно-рухового апарату, розвиток підшкірного жирового шару, тургор тканин), які залежать від диференціювання і зрілості клітинних елементів органів і тканин, функціональних здібностей нервової системи та ендокринного апарату. Історично склалося, що про фізичний розвиток судять головним чином за зовнішніми морфологічними характеристиками. Проте, цінність таких даних незмірно зростає в поєднанні з даними про функціональні параметри організму. Саме тому для об'єктивної оцінки фізичного розвитку, морфологічні параметри слід розглядати спільно з показниками функціонального стану.

Спортивне життя вихованців нашої школи цікаве і багатогранне, насичене різноманітними успіхами і перемогами. І це справді так. Адже здоровий спосіб життя та щоденна фізична підготовка, як дітей так і учителів, сприяють фізичному здоров’ю.

  

Варто зазначити, що і ефективність уроків, систематичні тренування досвідченого учителя фізичної культури Заворотного Василя Івановича – дають свої результати.

До основних засобів фізичного виховання у закладі належать:

  • теоретичні відомості (гігієна загальна і фізичних вправ, відомості, необхідні для самостійних занять фізичними вправами);
  • заняття гімнастикою (вправи, що сприяють загальному фізичному розвитку школярів: загальнорозвиваючі, вправи на формування правильної постави, акробатичні, вправи на розвиток рівноваги, опорні стрибки);
  • заняття з легкої атлетики (різні види бігу, стрибки в довжину й висоту, метання на дальність);
  • рухливі ігри (розвиток в учнів кмітливості, спритності, швидкості дій, виховання дисциплінованості);
  • спортивні ігри (баскетбол, волейбол, ручний м’яч, футбол).

 

У закладі існують різноманітні форми фізичного виховання: уроки з фізичної культури, фізкультурно-оздоровчі заходи в режимі шкільного дня (фізкультурні хвилинки під час уроку, ігри та вправи на перервах і в режимі подовженого дня), позакласна спортивно-масова робота (заняття в гуртках фізичної культури і спортивних секціях, спортивні змагання). Позакласна робота з фізичного виховання учнів охоплює заняття фізкультурних гуртків і спортивних секцій, спортивні змагання, спартакіади школярів, фізкультурні свята, туризм.

 
Природні фактори є важливим засобом зміцнення здоров’я, загартування організму і підвищення працездатності дитини.

 

 

​​​​​Учні закладу мають численні спортивні перемоги, є неодноразовими призерами різноманітних турнірів та змагань, районних та міських конкурсів. 

Учень 5-го класу Даньшин Микола є спортсменом відділення спортивної акробатики, має безліч медалей та нагород.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень